Logistika Budějovického Budvaru mezi evropskou elitou

Letošní ročník evropské logistické ceny ELA Award – Project of the year udělované Evropskou logistickou asociací má své vítěze: Celkem 3 projekty získaly od mezinárodní odborné poroty extrémně vysoké hodnocení, které je vyneslo na pomyslné stupně vítězů této soutěže; TOP 3 soutěžících projektů nakonec po zásluze vede projekt německé Komsa Group těsně následovaný projektem přihlášeným tradičním českým pivovarem Budějovický Budvar a projektem Epicerie logistic solution zaměřeným na problematiku distribuce přírodních produktů v Maroku.

Efektivní obal THIMM

Efektivní obal s fixační výplní: Vlnitá lepenka chrání dětskou Formuli.

Společnost THIMM vyvinula ekologický zasílatelský obal s fixační výplní z vlnité lepenky pro dětskou Formuli firmy RePello a vyhrála v národní soutěži Obal roku 2019 v kategorii „E-commerce“. Obal obsahuje šikovně navrženou fixační vložku z vlnité lepenky, díky které lze v obalu bezpečně umístit 49 jednotlivých dílů.

Certifikační zkoušky ECBL

Česká logistická asociace Vás zve do certifikačního kola testů EVROPSKÝ LOGISTIK ve druhém letošním termínu 24. – 25. září 2019.
Podrobnosti v sekci CERTIFIKACE.

Skupina THIMM expanduje v Polsku

Skupina THIMM s hlavním sídlem v dolnosaském Northeimu pokračuje ve svém růstu a expanduje v Polsku. Joint Venture TOP Packaging v jihopolském Tychy kupuje místního dodavatele obalů z vlnité lepenky United Packaging SA ve Skarbimierz blízko Vratislavi. Převzetí závodu s více než 100 zaměstnanci se uskutečnilo se souhlasem polského kartelového úřadu.

Unikátní CSR projekt firem Raben a Nestlé

Už více než tři roky vyrážejí nákladní auta rodinné logistické společnosti Raben Logistics Czech, aby do zvířecích útulků dovezla stovky kilogramů krmiva Nestlé Purina PetCare. Krmivo pro psy a kočky, kterému končí datum minimální trvanlivosti, tak pomáhá opuštěným zvířatům. „Za tři roky jsme do útulků dovezli téměř dvacet tun krmiva. Pomohli jsme opuštěným zvířatům a zabránili plýtvání, krmivo by jinak zbytečně skončilo v odpadu,“ říká marketingová a PR manažerka Raben pro Českou republiku a Slovensko Martina Netuhová.

MD vyhlašuje výzvu na podporu překladišť kombinované dopravy

Ministerstvo dopravy jakožto Řídicí orgán Operačního programu Doprava (OPD) vyhlašuje další výzvu pro předkládání žádostí o podporu v rámci programu Modernizace a výstavba překladišť kombinované dopravy. Celková disponibilní alokace v rámci této již čtvrté výzvy pro danou oblast bude 800 milionů Kč (příspěvek EU z Fondu soudržnosti). Žadatelé mohou obdržet podporu ve výši až 49 % ze způsobilých výdajů projektu.

Prostředky pro lidi v nouzi už popáté přivezl Raben

V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin, které se uskutečnilo v sobotu 18. května, se podařilo vybrat celkem 212 tun potravin a 23 tun drogistického zboží. Logistická firma Raben Logistics Czech byla již popáté jedním z hlavních partnerů potravinové pomoci. Bezplatně svezla trvanlivé potraviny a drogérii z vybraných prodejen do potravinových bank a neziskových organizací.

Transport Logistic Mnichov 2019

Pravidelně od roku 1978 se v Mnichově koná přední světový veletrh logistiky, mobility, IT a řízení dodavatelského řetězce. I letošní ročník trhal rekordy v účasti návštěvníků i vystavovatelů z celého světa.

Mezi vystavovateli měla Česká republika v letošním roce dosud největší společnou expozici o rozloze 160 m2 se šestnácti vystavovateli a to díky Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR a podpoře odborných asociací, České logistické asociace z.s. a SSL ČR.

Zamykací systémy pro automobily budoucnosti

Dveře vozů bez klik, dveře vozů bez klíčů, chytré kapoty, které chrání chodce, či nové produkty pro napájení elektromobilů. Novou generaci automobilů, která klepe na dveře, vnímá společnost Kiekert jako příležitost a jde ji vstříc s výraznými inovacemi.

The New Era of Transport Management in SAP

V dnešní době digitální ekonomiky přicházejí nové výzvy pro efektivnější zpracování objednávek a rychlejší transport. Pro dodavatelské řetězce je klíčová inteligentní propojenost a akceschopnost. SAP vás společně s partnerem Novigo zve na půldenní workshop, v rámci kterého bude představeno řešení SAP S/4HANA Transportation Management.

1 2 3 16