Logo; Česká logistická asociace

Osobnosti

logo Den České logistiky

foto Vlasta KorecVLASTA KOREC

Dnem české logistiky Vás provede Vlasta Korec, vlastním jménem Vlastimil Korec (* 20. srpna 1972 Třebíč), který je herec a televizní a rozhlasový moderátor. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a následně  JAMU v Brně . Hrál v mnoha inscenacích divadel v Ostravě, Brně, Plzni a Praze. Pracoval na  několika rozhlasových stanicích, v současné době vysílá v nejposlouchanějším rádiu v České republice na Rádiu Impuls. Podílel se také na mnoha pořadech tuzemských televizí – ČT, Nova, Prima, TV Barrandov, Óčko.
Logistiku a dopravu nasával dlouhá léta. Jeho otec pracoval celý život v dopravě, po roce 1989 byl majitelem několika dopravních  společností, které vlastnily a provozovaly desítky kamionů a autobusů. Láska k volantu ho dovedla do týmu KB Systém offroad, se kterým se stal 4 x  Mistrem ČR v Offroadmaratonu. Je majitelem ŘP, který ho opravňuje k řízení nákladních motorových vozidel traktoru i autobusu. Umí řídit kamion i Pragu V3S s „meziplynem“.

foto Michal BarthellMICHAL BARTHELL

Michal Barthell působí více než deset let v oblasti realitního poradenství. Ve společnosti 108 AGENCY se věnuje především zastupování nájemců průmyslových nemovitostí při renegociaci nájemních podmínek či při vyhledání nových prostor v České republice. Během své praxe zastupoval tuzemské i zahraniční společnosti převážně ze sektoru e-commerce, logistiky a velkoobchodu. Podílel se například na vyhledání nového centrálního skladu společnosti Country Life v Praze-západ, Parfums.cz v Brně či na zajištění nového distribučního centra pro MALL.cz v Jirnech u Prahy. Před příchodem do 108 AGENCY působil čtyři roky v české pobočce mezinárodní realitně-poradenské společnosti DTZ, kde vedl oddělení průmyslových nemovitostí.
Michal Barthell bude bude účastníkem panelové diskuze.

JOSEF ČERNÝJOSEF ČERNÝ

RNDr. Josef Černý absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor informatika. Celý svůj profesní život se zabývá aplikacemi informačních technologií ve výrobě a logistice. V bývalém Československu se podílel na projektech řízení prvních pružných výrobních systémů a automatizovaných skladů. Od roku 2000 pracuje ve společnosti ICZ jako konzultant a vedoucí technického oddělení a je zodpovědný za přípravu a realizaci projektů informačních systémů pro řízení skladových a výrobních provozů. Působí rovněž jako externí lektor ve společnostech Gradua-Cegos a Reliant a od roku 2006 je členem prezídia České logistické asociace.
Josef Černý bude moderátorem panelové diskuze.

foto Tomáš ČočekTOMÁŠ ČOČEK

Ing. Tomáš Čoček pracuje ve státní správě od roku 2003. Začínal na Odboru mezinárodních vtahů a EU, jako projektový manažer, následně jako ředitel odboru fondů EU na MD ČR. Od roku 2011 byl ředitelem Státního fondu dopravní infrastruktury, od února 2015 zastává funkci 1. náměstka ministra dopravy, Sekce ekonomiky, fondů EU a strategie a od dubna 2015 také funkci státního tajemníka na Ministerstvu dopravy. Absolvoval ČVUT – dopravní fakultu obor management a ekonomika dopravy a telekomunikací a doktorské studium obor technologie dopravy, doktorát se zaměřením na financování dopravní infrastruktury ze zahraničních zdrojů.
Tomáš Čoček vystoupí v úvodní části programu.

MARTIN HYNČICAMARTIN HYNČICA

Mgr. Martin Hynčica pracuje ve společnosti BITO skladovací technika CZ s. r. o. od roku 2013. Na pozici Sales manager zajišťuje pro oblast Moravy komplexní obchodní servis pro celé spektrum menších i klíčových zákazníků. Mezi klíčové zákazníky, se kterými spolupracuje, patří například Hyundai motor manufacturing, Varroc lighting systems, FEI, aj. Martin Hynčica dříve působil jako Country sales manager pro USA a Turecko ve společnosti Pilana Knives s. r. o. a také na pozici Marketing manager ve společnosti DF partner s. r. o. Díky úspěšné spolupráci se společností BITO lze Martina Hynčicu považovat za specialistu v oblasti intralogistiky, především v rámci implementace vhodných skladovacích technologií. Jeho hlavním cílem je poskytovat obchodní servis a poradenství ve svěřené oblasti.
Martin Hynčica bude účastníkem panelové diskuze.

MARTIN DRÁBEKMARTIN DRÁBEK

Ing. Martin Drábek, narozen 28. 3. 1958, absolvent ČVUT Praha. Od roku 1986 pracuje v dopravě, začínal v ČSAD jako zástupce ředitele pro věci technické a následně jako ředitel závodu. Od roku 1996 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva expresního přepravního systému CS Expres a od roku 2010 působí jako ředitel expresního přepravního systému FOFR. Zároveň je spolumajitelem společnosti EXPRES VAN s.r.o. Od roku 1996 se angažuje ve Svazu spedice a logistiky ČR. Nejprve jako člen pracovní skupiny pro skladování, později jako předseda logistického klubu. Od roku 2001 je členem představenstva SSL ČR a od roku 2003 jeho předsedou.
Martin Drábek bude účastníkem panelové diskuze.

foto MAREK ŠAFAŘÍKMAREK ŠAFAŘÍK

Ing. Marek Šafařík, je absolventem Dopravní fakulty Univerzity Pardubice. Celý jeho profesní život je spojen s logistikou. Ve společnosti ŠKODA AUTO začínal v roce 2009 jako koordinátor týmu vývoje balení zahraničních projektů, v letech 2011 až 2013 rozvíjel procesy balení dílů od lokálních dodavatelů ve společnosti Volkswagen India. Od roku 2014 řídí tým plánování logistiky vozů výrobního závodu ŠKODA AUTO Kvasiny. Je zodpovědný za plánování a následnou implementaci logistických procesů a logistických technologií včetně nákladových aspektů v rámci intralogistiky. Od června 2016 ho čeká nová výzva jako koordinátora plánování intralogistiky SAIC Volkswagen Shanghai.
Marek Šafařík se Vám představí v úvodu panelové diskuze.

Rostislav VašekROSTISLAV VAŠEK

Ředitel divize logistiky OLTIS Group
Je absolventem Žilinské univerzity, Fakulty provozu a ekonomiky železniční dopravy. Po ukončení studia pracoval u společnosti České dráhy jako samostatný technický pracovník. Od roku 1997 pracuje ve společnosti CID International, a.s., kde postupně prošel pozicemi analytika, vedoucího řešitelského týmu, projektového manažera až na dnešní pozici ředitele společnosti.
Rostislav Vašek bude účastníkem panelové diskuze.