Logo; Česká logistická asociace

Osobnosti

logo DČL

foto Václav CempírekVÁCLAV CEMPÍREK

Pan prezident přivítá hosty v 9.30 hodin.

Prof. Ing. Václav Cempírek, Ph.D. je český vysokoškolský profesor, dopravní a logistický expert, politik, v letech 2010–2013 poslanec Parlamentu ČR za Pardubický kraj a nestraník zvolený za TOP 09. V únoru 2015 byl zvolen prezidentem České logistické asociace.

foto Václav Klaus ml.VÁCLAV KLAUS ml.

Expert na školství pan Klaus vystoupí v úvodním bloku k problematice jak má vypadat vzdělávání v logistické éře.

Mgr. Václav Klaus ml. je narozen v roce 1969. Absolvoval Přírodovědeckou fakultu UK – obor matematika, zeměpis. Přes 15 let působil jako ředitel sítě škol PORG, které se neustále pohybovaly na čele všech srovnávacích žebříčků státních i nestátních škol. Byl spoluzakladatelem Asociace aktivních škol, je autorem několika matematických učebnic a pravidelně publikuje. Od roku 2016 je opět členem ODS.

Foto Pavel MertlíkPAVEL MERTLÍK

Pan rektor promluví na téma Kvalifikace pracovní síly jako nástroj prosperity moderní ekonomiky.

Doc. Ing. Pavel Mertlík, CSc. je rektorem ŠKODA AUTO Vysoké školy od února 2015. Je hostujícím profesorem Staffordshire University v Stoke on Trent (Spojené království). V letech 2012 – 2015 byl rektorem Bankovního institutu vysoké školy; předtím byl 11 let hlavním ekonomem Raiffeisenbank. V letech 1998 – 2001 byl místopředsedou vlády ČR pro hospodářskou politiku a ministrem financí (1999 – 2001). Před jmenováním členem vlády pracoval v České národní bance, na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v Ústavu prognózování ČR a na Vysoké škole ekonomické v Praze. Publikoval řadu odborných studií v ČR i v zahraničí, zejména z oblasti teorie cen, a empirických analýz transformace centrálně plánovaných ekonomik. V letech 2004 – 2006 byl prezidentem České společnosti ekonomické (ČSE). Je ženatý, s manželkou Danou sdílí zálibu v cyklistice a lyžování.

foto Dalibor LakomýDALIBOR LAKOMÝ

Dalibor Lakomý bude účastníkem panelové diskuze.

Ing. Dalibor Lakomý, je absolventem Technické univerzity Ostrava. Z větší části je jeho profesní život spojen s logistikou. V logistice značky ŠKODA AUTO začínal v roce 2006 jako specialista týmu JIS dodávek, v letech 2009 až 2012 rozvíjel logistické procesy lokálních dodavatelů ve společnosti Volkswagen Group Rus v Kaluze. Od roku 2013 řídí JIS tým plánování logistiky vozů výrobního závodu ŠKODA AUTO. Poté byl 2 roky zodpovědný za expedici hotových vozů z Kvasin/Mladé Boleslavi. Od roku 2016 je zodpovědný za plánování a následnou implementaci logistických procesů a logistických technologií včetně nákladových aspektů v rámci intralogistiky Kvasiny.

Foto Jan RindtJAN RINDT

Jan Rindt bude účastníkem panelové diskuze.

Jan Rindt je absolventem Strojní fakulty ČVUT v Praze. Po ukončení studií pracuje více než 16 let v různých společnostech zabývajících se automatizací pro logistiku. Nejprve to byla firma NDC Praha, která byla později začleněna do společnosti E&K Automation, kde postupně působil na různých pozicích nejdříve jako vedoucí mechanické konstrukce, poté také jako vedoucí projektů a obchodní zástupce. Hlavním úkolem na těchto pozicích byla realizace automatizovaných vozíkových systémů AGV. Od konce roku 2007 je obchodním managerem ve společnosti SSI Schäfer a je zodpovědný za oddělení prodeje automatizovaných systémů.

foto Petr ČechPETR ČECH

Petr Čech bude účastníkem panelové diskuze.

Již během vysoké školy fascinovala Petra Čecha matematika a informatika, kterou vystudoval na Univerzitě Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. Více než 14 let působí ve společnosti Kodys, kde se v začátcích věnoval vývoji aplikací pro mobilní zařízení a desktop – MS Visual Studio či návrhu integrace mobilních systémů do různých IS. Z pozice vedoucího oddělení systémů v KODYS řídí od roku 2010 skupinu vývojářů, tým analytiků a implementátorů, čímž odpovídá za vývoj a implementaci softwarů včetně systému řízeného skladu (WMS). Osobně se podílel na implementaci systémů pro společnosti Net4Gas, Euromedia a Velkoobchod Ptáček. Pravidelně se účastní množství workshopů a školení zaměřených na nejnovější trendy v oblasti vývoje databází a cloudů od Microsoftu. Je nadšencem hraní her na XBOX.

foto Jiří KroftaJIŘÍ KROFTA

Jiří Krofta bude účastníkem panelové diskuze.

Ing. Jiří Krofta, MBA je špičkový HR manažer uznávaný pro schopnost kombinovat osvědčené postupy při řízení lidských zdrojů, projektové řízení a zkušenost s rozvojem obchodních aktivit, které podstatně ovlivňují růst tržeb v konkurenčním prostředí. Odborně zdatný při realizaci strategických projektů a efektivním řízení všech funkcí HR pomocí účinných postupů řízení změn. Schopný kultivovat klíčové vztahy, jakož i využívat networkingu k dosažení cílů. Má rozsáhlé zkušenosti s komplexním řízením lidských zdrojů v obchodních, výrobních a servisních firmách.
Pracoval například pro společnosti Philips Electronics v České republice a ve Švýcarsku, Kraft Foods ČR a SR, Cemex ČR, Mediatel ČR a SR, Biochemie a.s. a Monroe Czechia s.r.o. V současné době je nezávislým konzultantem a interim HR manažerem. Studoval na VŠ ekonomické v Praze a na Sheffield Hallam University ve Velké Británii.

foto Rostislav HlostaROSTISLAV HLOSTA

Rostislav Hlosta bude účastníkem panelové diskuze.

Ing. Rostislav Hlosta. Jeho pracovní náplní je vyhledávat nové obchodní příležitosti v oblasti krizového řízení, plánování a logistiky. Patří k průkopníkům využití bezpilotních systémů UAV při povodních a krizových situacích, testoval v praxi použití UAV při simulaci dopravní nehody s využitím tzv. e Call, dále v případě havárie nákladního automobilu vezoucího nebezpečný náklad v režimu ADR, je člen mezinárodního týmu I_HeERO … Realizoval projekt Mobile Flying Research na Cebit 2004 v Hannoveru pod patronací Billa Gatese ve spolupráci s Hannover Messe, T-Mobile, Microsoft, GfK. Je autorem a řešitelem řady dalších mezinárodních projektů, např. Power PC Park, GSM Day, ISDN Day, e Call, I HeERO, Tablet řidiče… Je jedním z průkopníků Business Intelligence v ČR a tzv. Mobilní Business Intelligence (propojení BI, DW a Mobilingu).
Rostislav Hlosta pracoval na 4 projektech přímo pro Billa Gatese např. na prestižní konferenci Government Leaders Forum (GLF) v Praze roku 2005, které se zúčastnili zástupci evropských vlád a šéfové firem z oblasti informačních technologií včetně Billa Gatese, týkajícího se tzv. Lisabonského protokolu, v rámci projektu Silná čtyřka realizovala unikátní výzkum pro představitele vlád z celého světa. Osobně se i s panem Gatesem setkal při jeho návštěvě České republiky. Je autorizovaným koučem ministerstva průmyslu v projektu CzechEkoSystém

MODERÁTOR AKCE

foto Vlasta Korec

VLASTA KOREC

Vlastním jménem Vlastimil Korec (* 20. srpna 1972 Třebíč) je herec a televizní a rozhlasový moderátor. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a následně JAMU v Brně . Hrál v mnoha inscenacích divadel v Ostravě, Brně, Plzni a Praze. Pracoval na několika rozhlasových stanicích, v současné době vysílá v nejposlouchanějším rádiu v České republice na Rádiu Impuls. Podílel se také na mnoha pořadech tuzemských televizí – ČT, Nova, Prima, TV Barrandov, Óčko.
Logistiku a dopravu nasával dlouhá léta. Jeho otec pracoval celý život v dopravě, po roce 1989 byl majitelem několika dopravních společností, které vlastnily a provozovaly desítky kamionů a autobusů. Láska k volantu ho dovedla do týmu KB Systém offroad, se kterým se stal 4 x Mistrem ČR v Offroadmaratonu. Je majitelem ŘP, který ho opravňuje k řízení nákladních motorových vozidel traktoru i autobusu. Umí řídit kamion i Pragu V3S s „meziplynem“.

Vlasta Vás i letos provede Dnem české logistiky.