Logo; Česká logistická asociace

Pozvánka pro členy na exkurzi v TPCA Kolín

Rádi bychom Vás, jako každým rokem, pozvali na společné podzimní setkání u příležitosti exkurze v automobilce TPCA Czech s.r.o. Kolín.

Čeká nás prohlídka výroby vozidel podle vlastního výrobního systému TPS Toyota, včetně souvisejících procesů interní logistiky.

Podrobné informace s přihláškou naleznete v pozvánce na svých e-mailových adresách.

Těšíme se na Vás 6. září 2017.

Tým ČLA

22. Červen 2017 | Publikováno v: Nezařazené


Logistický projekt roku 2017

Česká logistická asociace o.s. (ČLA), člen Evropské logistické asociace, vyhlašuje v souladu s podmínkami tradiční celoevropské soutěže o evropský logistický projekt roku další ročník národního kola této prestižní soutěže pod názvem „Logistický projekt roku 2017″.

Přihlásit je možné projekty, které:
• Jsou v současné době implementovány minimálně z 80%
• Představují inovativní řešení se zřejmými přínosy pro jednu či více zúčastněných stran
• Nabízejí možnost přenosu získaného know-how na další subjekty

Projekty, které se umístí v národní soutěži na prvních třech místech, budou v případě zájmu předkladatelů následně nominovány Českou logistickou asociací do evropského kola European Gold Medal in Logistics and Supply Chain tak, jak je tomu v případě vítěze loňského kola, firmy MD Logistika a.s.

Více informací o podmínkách této soutěže se dočtete v přiložené kompletní zprávě.

Termín pro podání projektů národního kola je stanoven do 30. 09. 2017.

Těšíme se na návrhy Vašich projektů.

Celá zpráva – Logistický projekt roku 2017

22. Červen 2017 | Publikováno v: Nezařazené


TRANSPORT LOGISTIC Mnichov 2017

Dne 9. května 2017 otevřel již po sedmnácté své brány veletrh Transport Logistic Mnichov.

Každé dva roky se zde setkává logistický svět, aby se vzájemně informoval o nejnovějším vývoji a trendech v oblasti dopravy a logistiky, navázal nové kontakty a dodal čerstvé impulsy těm již zavedeným.

2162 vystavovatelů z 62 zemí zde přivítalo rekordních 60 000 návštěvníků v devíti výstavních halách s celkovou rozlohou 115 000 m².

Centrálním tématem letošního veletrhu se stala digitální revoluce.
Na straně vystavovatelů, vedle poskytovatelů služeb všech oborů dopravy, byly zastoupeny společnosti z oborů, kterým patří budoucnost v oblasti digitalizace logistických procesů, telematiky a on-line obchodu.

Ve čtyřech dnech prezentovali aktéři celosvětové nákladní dopravy své technologie a řešení přepravy po zemi, vodě, kolejích i ve vzduchu.

I trh dronů, robotů a 3D tiskáren, ačkoliv prozatím omezený a jeho společenská akceptace a prostor využití je nejistý, byl na veletrhu zastoupen.

Mezi řadou samostatných vystavovatelů z ČR se prostřednictvím stánku ve společné české expozici MPO, stejně jako v předchozích letech, prezentovala i Česká logistická asociace.

16. Květen 2017 | Publikováno v: Nezařazené