Logo; Česká logistická asociace

Česká účast v evropském finále ELA AWARD

Společnost ŠKODA Auto a.s., člen České logistické asociace, se v těchto dnech probojoval v nominaci šesti nejlepších projektů evropského kola soutěže ELA Award se svým projektem  Automatický sklad drobných dílů v Kvasinách na tzv. „bednu“ oceněných vítězů.

Projekt Škoda Auto byl z řady projektů nominovaných jednotlivými národními asociacemi na základě jejich umístění v národních soutěžích mezinárodní odbornou porotou nejprve zařazen mezi TOP 6 evropských logistických projektů. Vyhlašovatelem evropské ceny ELA Award – European Gold Medal in Logistics and Supply Chain pro vynikající logistické projekty je Evropská logistická asociace se sídlem v Bruselu. Cílem této soutěže, které předchází národní kola v evropských zemích, je podpořit a iniciovat inovativní řešení konkrétních logistických projektů.

18. Červen 2018 | Publikováno v: Nezařazené


Skupina THIMM překonala hranici obratu

Skupina THIMM poprvé překonala hranici obratu 600 milionů EUR za stejného počtu 3035 zaměstnanců. Společnost vzdělávala v roce 2017 celkem 120 učňů v různých obchodních a komerčně technických profesích a v jednom duálním studijním programu. Tento rok charakterizovaly dvě velké investice: nový závod na výrobu vlnité lepenky Holledau a digitální tiskový stroj pro předtisk rolí. Silná poptávka po papírových obalech a vlnité lepence jako obalovém materiálu je větší než v předchozích letech. Ideálně se hodí pro přepravu a účinnou prezentaci zboží a splňuje i stoupající požadavky na ekologii.

E-shopem www.kartonara.de založila skupina THIMM svůj první start up pro e-commerce a v oblasti digitálních obchodních modelů se dále rozvíjí.

Celá zpráva…

10. Květen 2018 | Publikováno v: Nezařazené


Den české logistiky 2018

O nedávno uplynulém ročníku „Den české logistiky“ lze hovořit pouze v superlativech. Místem konání se stal prostor Muzea Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Auditorium pro přednášky i přilehlé výstavní plochy byly zcela zaplněny návštěvníky této akce, jejichž počet letos sahal ke čtyřem stům. Záštitu nad akcí převzal ministr dopravy Ing. Dan Ťok.

Celým dnem provázel skvělý a pro logistiku zapálený moderátor Vlasta Korec. Uvítací řečí a několika slovy o tradici výroby automobilů v Čechách, vývoji oboru logistiky a historii koncernu Škoda Auto, uvedl program pan Václav Cempírek, prezident České logistické asociace. Ve své řeči poděkoval společnosti Škoda Auto za velkorysou nabídku možnosti konání konference v těchto prostorách.

Celý článek…

Fotogalerie DČL

Prezentace z DČL

9. Květen 2018 | Publikováno v: Nezařazené