Logo; Česká logistická asociace

Otevření oboru „Logistika v průmyslu“

První školní den, na Střední škole techniky a služeb SŠTaS Karviná, zasedli do lavic, mezi jinými žáky, i žáci nově otevíraného oboru Logistika v průmyslu. Do tohoto maturitního oboru vstoupilo 19 žáků a škola se na tento den důkladně připravila. Rovněž pozvala významné hosty, kteří se nějakým způsobem zapojili a podpořili otevření tohoto tak potřebného oboru. Mezi hosty se objevil nejen zástupce zřizovatele školy náměstek hejtmana MSK Ing. Jakub Unucka, MBA a náměstek primátora města Karviná Karel Wiewiórka, ale i nejvyšší představitelé hospodářských komor, Úřadu práce Karviná, Svazu průmyslu a dopravy ČR, vysokých škol včetně předních odborníků na logistiku jako je prof. Ing. Vladimír Strakoš, zastupující VŠL o.p.s. Přerov a prof. Ing. Radim Lenort, Ph.D. z VŠ Auto Škoda Mladá Boleslav, ale taky děkan OPF Slezské univerzity Opava prof.Ing.Daniel Stavárek. Zahájení se rovněž zúčastnil prezident České logistické asociace a současně prorektor VŠL o.p.s. Přerov prof. Ing.Václav Cempírek, Ph.D. a také zástupci místních i vzdálenějších firem. Ph.D. prezident Logistické akademie Ostrava Ing. Jaroslav Bazala Ph.D., ALog. Všichni přítomní žákům popřáli hodně úspěchů a svou osobní přítomností dodali nejen přesvědčení, ale i motivaci, že si svůj obor vybrali dobře, že budou mít vysoké uplatnění na trhu práce a že obor „Logistika v průmyslu“, je oborem budoucnosti. Vždyť s raketovým rozvojem technologií se mění celá společnost a s ní i logistika, která nabírá zásadního významu pro úspěšnost pohybu lidí, informací, surovin, materiálů, výrobních procesů a obchodu. Bez ní se neobejde již žádná firma.
RNDr. Iva Sandriová, ředitelka SŠTaS Karviná, popřála svým žákům mnoho úspěchů a vyjádřila přesvědčení, že za čtyři roky se první absolventi umístí bez probémů na trhu práce a škola bude přijímat dostatečný počet uchazečů, kteří je budou následovat.

Logistika v průmyslu

18. Září 2017 | Publikováno v: Nezařazené


Pozvánka MPO: podpora exportu v rámci MSV Brno

Jako aktivní  účastník a podporovatel akcí MPO Vám v přiložené pozvánce představujeme doprovodný program sekce Evropské unie a zahraničního obchodu, který je pro Vás připraven v rámci konání 59. ročníku MSV v Brně.

Více o odborných seminářích, workshopech a programu zde:

Pozvánka – Podpora exportu

10. Září 2017 | Publikováno v: Nezařazené


Exkurze ČLA

6. 9. 2017 proběhla naše tradiční podzimní akce. Tentokrát jsme s našimi členy navštívili provoz automobilky TPCA Kolín.

Pod vedením zkušených průvodců jsme prošli jak provoz výroby trojčat Toyota AYGO, Peugeot 108, Citroën C1, tak i oddělení interní logistiky závodu.

Automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) je společným podnikem japonské firmy Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Groupe. Městské vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 se v ČR začaly montovat v únoru 2005. Výstavba závodu TPCA stála celkem dvacet miliard korun. V současné době se na výrobě vozů, vyznačujících se spolehlivostí a nízkou spotřebou, podílí 3 000 zaměstnanců.

Dva pracovní týmy ve dvou směnách vyrobí denně 1000 vozů. Ročně potom 300 000 vozů v drtivé většině určených pro zahraniční trhy.

Vozy se vyznačují vysokým podílem recyklovatelných dílů, malou váhou a tím i nízkou spotřebou, hospodárnými motory a výkonnými katalyzátory.

Zelená továrna:

Provoz v TPCA patří v rámci EU k nejúspornějším z hlediska spotřeby elektrické energie, plynu a vody. Nespalují se zde žádná pevná paliva.

Automobilka má svou vlastní čistírnu odpadních vod. Odvodněné kaly jsou  přidávány do stavebních materiálů.

Automobilka používá barvy, laky a další přípravky s minimální koncentrací nežádoucích látek a využívá ekologický způsob lakování, pouze vodou ředitelnými barvami.

Třídění odpadů a další recyklace jsou pro zelenou továrnu samozřejmostí.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Věříme, že i pro další období se nám podaří zajistit návštěvu neméně zajímavého závodu, při které se opět společně setkáme v přátelské atmosféře.

Děkujeme všem členům za účast!

Tým ČLA

8. Září 2017 | Publikováno v: Nezařazené